Fason sujeti kesim lideri MGB Sujeti Kesim, Merhum Rahmi Reyhan’ın vizyoner bakış açısı ve yaklaşımıyla; inşaat projelerine mermer ve sanatsal zemin döşemelerinde Reyhan Marble firmasına kesim yapılması amacıyla hizmet vermek üzere 1992 yılında MGB Sujeti Kesim adıyla kuruldu. Fason kesim olarak başladığı ticaret hayatına 1995 yılında Ankara Atisan’da açtığı ilk atölyesiyle fason kesim olarak devam eden MGB, Temmuz 2005’de İvedik OSB’de açtığı ikinci faso kesim atölyesiyle fason kesim sektöründe faaliyet göstermeyi sürdürdü ve bu yolculukta başarılarla dolu 31 yılı geride bıraktı.

MGB, sektöründe lider olmak, dünyadaki yenilikleri know-how transferiyle elde etmek ve böylelikle uluslararası bir FASON KESİM VE İŞLEME gücü yaratarak rakiplerine karşı üstünlük sağlamak için, 2022 yılında Sujeti Kesim sektörünün dünya çapındaki en büyük teknoloji şirketlerinden olan HYPERTERM grubuna ait OMAX 5 eksen sujeti kesim makinesi, BÖHLER grubuna bağlı STEIN MOSER 3 esken Sujeti Kesim makinalarını tesislerine kurdu.

Halihazırda 1 adet 4000x2000mm’lik 5 eksen Sujeti, 1 adet 3000x1500mm 3 eksen sujeti, 1 adet 1000x600mm CNC İşleme Merkezi, 1 adet 5 eksen CNC işleme merkezi, 1 adet 1000mm İşleme boylu CNC C eksen Torna ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir yanına ulaşmak için gerekli tüm adımları tamamladı. MGB, değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik tüm kararların ileri veri analitiğinden yararlanarak almak ve inovatif projeler geliştirmek amacıyla 2013 yılında Ar-Ge merkezini açtı.

Whatsapp İletişim